.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Single line drawing: Be More Kind Global Tapestry

23. září 2018 v 12:00 | Lucienne |  OBRÁZKY
Mí drazí, milí, zdravím vás! :D

Dneska vám přináším zase další kresbičky, ovšem trošku jiné, než jaké sem většinou dávám. Tentokrát jsem totiž odložila všechny ty druhy obyčejných tužek a sáhla po fixu.

Vzpomínáte si na jméno Frank Turner? Pokud se na tenhle blog pravidelně vracíte, jsem si jistá, že vám nemůže být cizí. :DD Ano, můj oblíbený zamilovaný zpěvák si zase našel cestičku do mého článku. Jak souvisí s kresbičkami fixem? Velmi. :D

Možná si vzpomínáte, že jsem v devátých Deníčkovinách zmiňovala, že Frank právě teď pořádá turné prakticky po celém světě ku příležitosti vydání nového alba, Be More Kind, které spatřilo světlo světa 4. 5. 2018 (kteréžto datum bylo v mém diáři velice výrazně poznačeno :D). Tohle album je doprovázeno nádhernými single line kresbičkami, tedy kresbami jedním tahem. Nehledě na to, jak moc tohle album miluju, ten design je prostě zatraceně skvělý.

Výsledek obrázku pro be more kind

Výsledek obrázku pro be more kind Související obrázek Výsledek obrázku pro be more kind there she is Související obrázek
Výsledek obrázku pro be more kind Výsledek obrázku pro frank turner there she is Výsledek obrázku pro brave face frank turner Výsledek obrázku pro frank turner going nowhere

"The Be More Kind artwork is inspired by human connections - represented by a single, simple, unwavering line."
- FT

A Frank vyhlásil úžasný projekt. Projekt, kterého se mohou zúčastnit jeho fanoušci. Be More Kind Global Tapestry.
Spočívá to v tom, že lidé mohou SEM posílat vlastní single line kresby, které všechny začínají levém horním rohu a končí v dolním pravém, přičemž se pak všechny propojí a vznikne tak úžasná obrovská tapiserie, která spojí celý svět. (Výběr těch nejlepších by pak měl být k vidění i na koncertech.)

No, znáte mě, samozřejmě jsem zaplesala nad tak krásným nápadem a hned se chopila fixu. Něco tak úžasného jsem si nemohla nechat ujít. A tak se tapiserie rozšířila i o pár kresbiček z České republiky (v době, kdy jsem je tam posílala, jsem byla jediný Čech, který přispěl, a jak se zdá, pořád mi tento post zůstává :D).A co že jsem tedy vyplodila?

Druhá a čtvrtá kresbička se dokonce dostala do výběru, který Frank postnul na svůj facebook, takže jsem z toho samozřejmě byla totálně happy jak dva grepy. :D


Tohle kreslení fixem jsem si absolutně zamilovala. Nemám na to moc času, ale začínají se mi v hlavě objevovat ilustrace k básničkám v podobném stylu. Ani ne tak single line, ale zkrátka jen prázdný papír a prosté tahy černým fixem. V té jednoduchosti je něco hrozně silného.
Někteří z vás možná už viděli maličkou ilustraci k básničce Růženka, Odvrácená tvář měsíce, nebo k Deníčkovinám Poezie osminohá. :) Doufám, že si najdu čas nakreslit i ty další, které mám v hlavě. A že je do té doby nezapomenu. :D
Tak, a to je pro tento článek ode mě asi vše, moji milí. :) Už vám sem jen hodím další Frankovu písničku, tentokrát pěkně hravě cinkavě veselou, pro zpříjemění dne. Já osobně miluju ten klip. Protože prostě... Tancující Frank. :'D Na to vážně nic nemá. :'D


Mějte všichni krásný single line den,
Vaše kreativně naladěná
Lucienne :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Stefani Lucka Stefani | E-mail | Web | 24. září 2018 v 19:22 | Reagovat

Teda, ty obrázky jsou úžasné.. Nejvíce se mi líbí srdce a pírko, ale všechny jsou hodně povedené.. Woow ♥

2 uhavrana uhavrana | E-mail | Web | 25. září 2018 v 8:44 | Reagovat

Kam já s moji digitální grafikou. :-D

3 Lucienne Lucienne | Web | 27. září 2018 v 0:13 | Reagovat

[1]: Moc děkuji, jsem ráda, že se ti kresbičky líbí. :)

[2]: Kam? Do míst, kam já se s ubohým fixem nikdy nedostanu. Já bych s ním totiž nedokázala přimět havrana vzlétnout... :-D
Díky za komentář. :-)

4 Keiji Keiji | Web | 5. října 2018 v 7:24 | Reagovat

Teď, jak ji poslouchám, mi dochází, že Frank pro mě znamená jaro. :) Bude to tím, že jsem ho dost poslouchala tehdy na jaře, kdy jsem se ho rozhodla víc prozkoumat tehdy tady u tebe (a tahle věta zní dost divně, ale chápeme se. :D)

Mně se neuvěřitelně líbí ta myšlenka jedno-tahového obrázku - ty obrázky se mi líbily, ale vůbec mě nenapadlo, že mají za sebou navíc takovou myšlenku. I ty tvoje jsou boží, bože, fakt - nejvíc se mi líbí ta s perem, v kombinaci i s tím textem.
Fakt mám moc ráda tvé kresby, je na ně radost koukat. :)
Já jsem vždycky kreslila takové sketchovité hodně tahové čmáranice tužkou, anebo hodně barevné stínované kresby na počítači, teď - od těch tašek - jsem musela přejít na takové single-line černobílé motivy, které mi úplně neseděly - ta přesnost je často náročnější, než učmárat něco do kresby. :D Proč o tom mluvím - nevím, prostě když jsem spatřila tyhle tvé one-line kresby, úplně živě jsem si je dokázala představit na tašce (to je trochu moje deformace teď - všechno vidím na taškách :D) a bylo by to moc krásný. :)
Napadá mě, jestli nechceš  si nechat zaslat jednu tašku pro vlastní kresbu za zveřejnění ve článku...? 0:)

5 Lucienne Lucienne | Web | 5. října 2018 v 21:05 | Reagovat

[4]: Páni, moc děkuji za pochvaly, těší mě, že se ti kresbičky líbí. :)

Mě ta myšlenka za těmi kresbami ve Frenkově albu úplně nadchla, celý ten koncept je úžasný.

Wow, myslíš, jakože bys mi poslala tašku a já ji počmárala a pak bych ji hodila do článku? :D Páni, nevím, jestli bych si na to troufla, na textil jsem nikdy nekreslila a už vůbec ne v tak velkém formátu. Bojím se, abych tu tašku spíš nezničila. ':D Je na to nějaký speciální postup, jak se to kreslí?

6 Keiji Keiji | 27. listopadu 2018 v 6:09 | Reagovat

Omlouvám se, že jsem tohle tak nakousla a pak se skoro dva měsíce neukázala, nepřišlo mi to už pak ani jako nejlepší nápad - z toho důvodu, že já mám třeba někdy problém vystavovat se s vlastními kresbami a veřejně je nosit, i když ostatní je vnímají jinak, a tak mě napadlo, že bys třeba tohle nechtěla. Jen mě to prostě vtehdy napadlo, jak jsem spatřila tyhle tvé kresbičky, že by opravdu krásně vypadaly na taškách - a jak jsem psala, jsem s těma taškama už trochu deformovaná. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie