.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Fotografie

26. srpna 2017 v 12:00 | Lucienne |  DRABBLY

Ahoj, všichni. :)

Po delší době vám zase přináším trošku něco jiného než verše nebo kresbičky. Dneska to bude malinká, malilinkatoá prózička. :D Jen takový malý drabblík. :D
Drabble už jsem nepřidala snad věčnost. Nějak jsem je zkrátka přestala psát, došly náměty. Ale nedávno jsem ve starém sešitě našla jeden kratičký otisk myšlenek, který bylo třeba jen maličko poupravit na požadovaných 100 slov a drabblík byl na světě. :D Je to ovšem dílko opravdu staré, nejspíš ještě z roku 2014.

Všichni asi znáte, jak to umí zabolet, když se podíváte na starou šťastnou fotografii, jejíž přítomnost se už ani trošku neshoduje s tou, kterou žijete dnes...
Co fotka neprozradí? Přítomnost.

Vnucuje nám tvrdošíjně to samé, pořád a pořád dokolečka. To minulé. Ty krásné barevné zářivé minulé časy, kdy jsme se smáli a tiskli si dlaně…
Kruté fotky. Jsou mučícím nástrojem a ani o tom neví. Vnutí se vám do srdce a vy je pak ani nedokážete vyhodit. Musíte je nechat vás zraňovat při každém pohledu na ně. Smějí se vám do tváře vašimi vlastními úsměvy a říkají: "Jak jsi mohla být tak hloupá? Tak naivní? Tak slepá?"

Co fotka neprozradí? Přítomnost. Stále si tančí v rytmu minulosti, kterou žije. Nechápe totiž, že ta už je pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MorphoKeiji MorphoKeiji | Web | 26. srpna 2017 v 21:01 | Reagovat

Tyjo, musela jsem si to přečíst třikrát. Strašně jsi mě okouzlila svým stylem. Cítím z tebe něco... něco mi připomínáš. Někoho. Možná trochu mě, kdysi. Mám pocit, jako bych chápala tvá slova, i když vlastně nemůžu vůbec vědět, jestli to tak opravdu je.

Obrovská melancholie, to jsem cítila. I vzpomínala. Ale ta fotka přitom taky uchovává něco, co se stalo, co bylo skutečné. A všechno skutečné se přece děje z nějakého důvodu. Z té situace člověk kolikrát vyšel silnější, snad o něco připravenější pro příště. Možná dnes už odpustil, nebo se smířil. A pak je fotka upomínka toho, jaký život tehdy žil a kým je dnes. Šťatnější, nebo ne?
Jak s kým.. jak kdy.

No, mimo téma (ale dostala jsem se na chvíli někde hluboko na filozofickou vlnu :D musím se teď probrat :D), děkuju ti moc za to, co všechno jsi zvládla přečíst, nepíšu často krátké články (hrozně mě to unese a ve finále stejně neřeknu všechno, co jsem chtěla - což asi znáš, protože jak jsem četla tvé třetí deníčkoviny, viz. koment tam protože už to i tady moc natahuju :D) a tak se jimi prolouskat leckoho odradí :'D a všechny komentáře! :)
Určitě si tě dám do oblíbených, hned jak si nějaké vytvořím, ehm, zatím jsem s pokročilejšími úpravami blogu neměla trpělivost :D (mé předchozí pokusy končily tak, že jsem stránku designově vyšperkovala do posledního banneru, ale nikdy nenapsala žádný článek :D tak teď to zkouším opačně - psát články a až později se vrhnout na vzhled :D)
Protože jsi mě fakt okouzlila tím, jak píšeš~

2 Lucienne Lucienne | Web | 27. srpna 2017 v 0:31 | Reagovat

[1]: Páni, moc děkuji za krásný komentář. :) Jsem opravdu ráda, že se ti líbí můj styl psaní. :)
Máš pravdu, všechno se děje z nějakého důvodu. A to, co mi ukazovala fotka, která byla předlohou tohohle drabblu, také mělo smysl, otevřelo mi to nakonec oči, abych mohla vidět něco, před čím jsem je dlouho zavírala. A teď jsem šťastnější.
Ano, naprosto chápu dlouhé články, sama mám problémy být stručná. Deníčkoviny 3 jsou dokonalým příkladem. :D Ale číst tvoje články mě bavilo, takže rozhodně nemáš za co. :)
A děkuju ti za přidání do oblíbených (až si je založíš :DD). Držím ti palečky ve zvelebování blogu. :)

3 Sisi Sisi | Web | 1. září 2017 v 10:10 | Reagovat

Wow, já jsem drabble nikdy nepsala a nikdy jsem ho vlastně pořádně ani nečetla, takže se teď fakt klaním... :-) tenhle se ti moc povedl a je jedno, že je starší! ;-)

4 Natt Natt | Web | 5. září 2017 v 21:06 | Reagovat

"Stále si tančí v rytmu minulosti, kterou žije. Nechápe totiž, že ta už je pryč."
Nemám slov, nádhera.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie