.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Červen 2017

Doctor - David Tennant (kresba tužkou)

29. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  OBRÁZKY
Ahojky. :)
Tak tu pro vás mám další obrázek. Abych nepřidávala jen samá zvířátka (ačkoli těch ještě pár v zásobě mám :D), dneska vám přináším kresbu mého oblíbeného herce.

Kdo zná Doctora Who, je mu to jasné. :D Kdo nezná - je to David Tennant, herec desátého Doctora.
Já vím, sice je zločin kreslit desítku s motýlkem, ale... on se tam tak hezky tvářil! :D
Doufám, že se bude líbit. :)Když stromy hořely

26. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  BÁSNĚ


Dneska přidávám po hooodně dlouhé době básničku, která mi je cizí.
A cizí je mi proto, že není psaná z mých vlastních emocí. Dřív jsem tímhle stlyem psala prakticky všechno, protože jsem neměla nic moc z čeho se vypisovat, a tak jsem si půjčovala emoce seriálových a knižních postav a psala básničky jejich očima, ale už hodně dlouho jsem nic takového neudělala. Tentokrát jsem však neměla moc na výběr. :D

Tuhle básničku jsem napsala jako zápočtový úkol do české literatury v zimním semestru. Mé zadání znělo jednoduše: "báseň formou sdruženého/střídavého rýmu". Vybrala jsem si střídavý.
Výsledek není nic hlubokého, ale zadání jsem splnila. :D Jediné, co se do básně otisklo, byla melancholická nálada z panujícího podzimu. :)

Vytvořeno: listopad 2016


V moři výčitek

23. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  BÁSNĚ


Vytvořeno: 2. 10. 2016


Vlk II (kresba tužkou)

20. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  OBRÁZKY
Ahoj všichni! :)

Tak dneska přináším další obrázek. :D Minule jsem slíbila, že sem dám trošku povedenější, než ten poslední, a tak jsem vybrala vlka. Mám v záloze ještě lepší obrázky, ale tak ty třeba zase příště. :D

Vlka jsem nakreslila na vyžádání pro svou babičku (jak jste si asi stačili všimnout z výrazného věnování - nechtělo se mi ho ořezávat ani zamazávat :D). Líbil se jí můj předchozí vlk (kdo je zvědavý, najde ho tady :D) a chtěla taky nějakého. :D

A tohle je výsledek. :) Snad se bude líbit.

Mějte se krásně. :)
Nejkrásnější dárek

17. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  BÁSNĚ


Kdo potřebuje drahé dárky... :)

Vytvořeno: 27. 4. 2016


MTG: Chandra Nalaar (kresba tužka + pastelky)

14. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  OBRÁZKY
Ahoj! :)
Přináším vám další obrázek (z roku 2014). Tenhle jsem kreslila pro svého přítele, který miluje Magic the Gathering (nevím, jestli znáte, taková fantasy karetní hra) a právě Chandra Nalaar je z MTG jeho oblíbenkyně.

Nakreslit zrovna Chandru byl ovšem poněkud problém. Je to totiž taková ohnivá osůbka a oheň... no, řekněme že moje drawing skills ještě nedosáhly takových kvalit, abych byla schopná kreslit oheň levou zadní. A ještě k tomu obyčejnou tužkou. :D A tak jsem se rozhodla udělat něco, co asi nebyl úplně nejlepší nápad - zkombinovala jsem obyčejnou tužku a pastelky. No a jelikož mají obě tyto tuhy úplně jiné vlastnosti, nešlo to snadno. :D A to ani nemluvím o tom, že když už jsem našla přijatelný obrázek pro předlohu, byl v tak špatné kvalitě, že jsem si musela detaily (včetně celého obličeje) sama vymyslet - což byl taky celkem kámen úrazu... a je to dost vidět. :'D

A tak z toho vzniklo něco... no, takového. :D Ač je to sice přinejmenším zajímavé, rozhodně to není nic světoborného. I tak jsem se to sem ale rozhodla dát, protože... no, prostě proč ne, že jo. Příště zase přidám něco povedenějšího. :DPS: omlouvám se za kvalitu fotky, bylo to narychlo těstně před odesláním dopisu (jehož součástí obrázek byl) a nepočítala jsem, že ji budu někde zveřejňovat, so... :D

Zavřu oči

11. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  BÁSNĚ


Jednoduchá a s nadějí. :)

Vytvořeno: 27. 4. 2016


Oblíbené blogy (Affs)

9. června 2017 v 23:14 | Lucienne

Ač těsně pod tímto textem vidíte nápis Affs, nejde ani tolik o spřátelené blogy, jako spíše o OBLÍBENÉ BLOGY. Jaký je v tom rozdíl? Jednoduchý. Affs většinou splňují tři kritéria - reklama za reklamu, návštěvnost za návštěvnost a komentáře za komentáře. Já ale už nemám čas dodržovat pravidelné navštěvování blogů, a tak jsem se rozhodla od Affs upustit.
Zde tedy najdete mé oblíbené blogy. Blogy, které mám ráda, a navštívím je sem tam, když zrovna budu mít čas, zkrátka jen proto, že se mi líbí. A protože se mi líbí, ráda jim tu udělám reklamu. Pokud některý z mých oblíbených blogů bude chtít udělat reklamu i mně, budu jedině ráda. :)

Blogy jsou řazené abecedně, aby neměl někdo pocit, že někoho upřednostňuju. Pokud máte ikonku (a pokud jsem ji našla :D), přidávám i ji. :)

------------------------------------------------------------------------------------(Proby)

(Vlčí doupě)

(Poezie léčí)


(U Havrana)

(Cofiteor - blog bez cenzury)

(the Way is the Goal)

(Svět papírového srdce)

(Coffee Talk)

(Holka ve falence)

(Ozvěny fantazie)

(plasil-jan.blog.cz)

(Kaviareň u Platana)


------------------------------------------------------------------------------------


V rámci různých úklidů, které na blogu jednou za čas udělám, se může stát, že dojde k pročištění oblíbených blogů. Mažu ty, které už nejsou aktivní. Pokud patříte mezi ně, a pokud chcete být opět mezi oblíbenými blogy, stačí napsat. :) Ráda vás budu mít zpátky.

Pokud je tu někdo, kdo by se rád stal "affs", napište tady. :)

OSTATNÍ | Rozcestník

9. června 2017 v 17:40 | Lucienne


S andělem v objetí

8. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  TEXTY PÍSNÍ


Písnička napsaná pro mého milého k loňskému prvnímu Máji... :) <3

Vytvořeno: 29.4. 2016


Na světě nejšťastnější

5. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  BÁSNĚ


Často ke štěstí stačí zkrátka málo. :)

Vytvořeno: 6. 2. 2016

Kůň (kresba tužkou)

2. června 2017 v 12:00 | Lucienne |  OBRÁZKY
Zdravím všechny. :)
Jak jsem tady tak začala kupit svoji tvorbu, uvědomila jsem si, že mám vlastně ještě několik kreseb, které bych sem mohla taky uskladnit. :D Takže kromě básniček sem budu přidávat postupně taky kresbičky, alespoň mi ty přednastavené články vydrží trošku déle, než budu zase na suchu. :D

Dneska přidávám kresbu, kterou jsem zhurba před třemi lety nakreslila mamince k narozeninám (možná už to jsou čtyři roky, ztrácím v tom přehled :D). Miluje koně, takže jsem ji nakreslila jednoho vznešeného bělouše.
Doufám, že se vám bude líbit tak jako se líbil jí. :)


Jinak doufám, že se máte všichni hezky. Mně už pomalu končí zkouškové, už jen odevzdám pár prací a bude to. Nemůžu se dočkat, až si potom užiju venku taky trošku sluníčka, když začalo být tak krásně. :D
Tak se mějte všichni sluníčkově! :D
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie