Ahojky, zdraví vás věčný malý pisálek a snílek. :)
Tohle místo se stalo skladištěm mých nálad, myšlenek a pocitů, které presentuji ve svých dílkách. Jsem amatérský autor, který se stále rozvíjí, tak bych byla moc ráda, kdybyste mi v tom trošku pomohli prostřednicvím komentářů. Případná kritika mi nevadí, cením si upřímnosti.
Mějte krásný den!
vaše Lucienne :)


(Bez)Mocní - 9. kapitola: Ten-kluk-s-tím-autem (1/2)

2. července 2014 v 0:00 | Lucienne |  (BEZ)MOCNÍ

Ahojky! :D Takže další přednastavený článek...:)
Přibývá nám další novo-stará postava. Poznáte ji? :)
Pěkné počtení. ;)
Z předchozí kapitoly:
"Co budeš dělat?" zeptala se jí Luc téměř šeptem.
"Nic. Prostě ho ovlivním," pokrčila Meg rameny a vystoupila, aby se připravila na rozhovor s rozhořčeným majitelem auta jako vystřiženého z fotek pro pamětníky.
Ale pak už muž… ne, vlastně mladík, uvědomila si Luc, vystoupil ze svého vozu.

---

Byl urostlý a vysoký. Luc nepochybovala, že kdyby se postavila vedle něj, musela by k němu vzhlédnout, aby se mu mohla podívat do očí. Přes široká ramena měl přehozenou černou koženou bundu a na první pohled bylo jasné, že se mu pod ní rýsují na rukou svaly. Oči mu zakrývaly tmavé sluneční brýle.
Kluk za sebou zabouchl dveře svého auta a obešel ho, aby prohlédl škody. Megan zatím nevěnoval ani jediný pohled.
"Ehm, promiň? Já… nechtěla jsem…" začala Meg, ale kluk ji dál ignoroval. Byl plně zaměstnán prozkoumáváním prohlubně na svém zadním nárazníku.
"Nechtěla jsem do tebe vrazit. Moje chyba, já..." zkusila to Megan znovu, ale v tom ji přerušila Eleanor, která se najednou objevila vedle ní. Luc si ani nevšimla, že vystoupila z auta, protože, aby přiznala barvu, ten kluk stál vážně za pohled.
"Ségra za to nemůže, to já. Rozptylovala jsem ji." Meg i Luc překvapeně zamrkaly a pohlédly na Eleanor. Čekaly leccos, ale tohle ne.
Kluk konečně přestal zkoumat škody na svém autě a otočil se k dívkám čelem. Pak si sundal sluneční brýle a pověsil si je za výstřih svého bílého trička. Luc čekala, že se bude tvářit nanejvýš rozzlobeně, ale zmýlila se. Jeho tvář i jeho oči - zelené, jak si stačila i přes čelní sklo jejich auta všimnout - byly klidné.
Mladík se před ně postavil, založil si ruce na prsou a evidentně čekal, jestli se něco bude dít.
"Víš, já… asi to teď bude trochu nevhodný, ale máš děsně pěkný auto. Nemohla bych se projet?" ozvala se El a v jejím hlase byl znát jasný flirtovaní podtón. Luc znala tenhle pohled, kterým si prohlížela každý detail jeho těla. Takhle se tvářila El na lovu kluků.
Luc si zacpala ústa dlaní, aby nebylo vidět, že se směje. Teď už věděla, proč na sebe chtěla El převzít vinu za srážku. Vůbec nešlo o to, že by chtěla Meg ospravedlnit, chtěla na sebe jen upoutat mladíkovu pozornost. Což se jí nejspíš povedlo, jelikož kluk si prohlédl nejdříve ji, až potom Megan.
Luc vystoupila z auta a opřela se o něj zády. Měla takové tušení, že tenhle rozhovor by mohl být ještě zajímavý.
"Která z vás dvou že řídila to auto?" zeptal se potom mladík téměř lhostejně a přejel rukou se zdviženým ukazováčkem od jedné k druhé.
"Já," přiznala Meg. "Ale, tak jsem si říkala," řekla a přešla k němu blíž, aby se mu mohla zadívat zpříma do očí, "že bychom na to mohli zapomenout, ne?"
Kluk zamrkal a vytáhl obočí. "Zapomenout?"
"Jo," zopakovala Meg. "Zapomenout." A znovu se mu zadívala zhluboka do očí. Kluk do nich hleděl a tvářil se nanejvýš zmateně a překvapeně.
"Počkej, Meg, ale ať nezapomene na nás," řekla El. "Nebo… teda alespoň na mě ne," dodala potom. "Jsem Eleanor," představila se a natáhla k němu ruku. Mladík si jí ale vůbec nevšímal. Propaloval zkoumavým pohledem Megan a ona mu nejistě pohled oplácela. Luc neměla vůbec tušení, co to má znamenat a jen mlčky sledovala rozhovor. Napětí mezi Megan a tím cizincem bylo téměř hmatatelné a Luc nedokázala poznat, odkud se bere.
"Haló?" ozvala se Eleanor, která byla klukem zjevně tak zaujatá, že si té zvláštní výměny pohledů mezi ním a Meg nevšimla. Tedy… těch pohledů si všimla až příliš dobře, a jak si Luc domyslela, se značnou nelibostí, ale rozhodně nezaznamenala to zvláštní napětí, co v nich bylo skryto. Aby klukovi připomněla svou přítomnost, El na něj zamávala a znovu mu nabídla svou ruku. Mladík zamrkal a odtrhl pohled od Meg.
"Jo… jo, těší mě," řekl nesoustředěně a nabízenou ruku přijal. Když ale pohlédl na jejich spojené dlaně, zdálo se, že se mírně zarazil. Luc, která se na všechno dívala z povzdálí, měla pocit, jako by mu ve tváři svitlo náhlé pochopení.
"Máš krásný prstýnek, Eleanor," řekl ten kluk a kývl rukou k modrému šperku na Eliném prsteníčku.
El se zářivě usmála komplimentu, který jí složil. "Díky," přikývla a začala si s prstýnkem rádoby ledabyle pohrávat.
"Takže… vy - vy dvě jste… sestry?" zeptal mladík se s mírně svraštěným obočím.
"Jsme tři, ještě támhle s Lucienne," řekla Eleanor, šťastná, že je kluk ochotný k dalšímu rozhovoru. Neznámý zdvořile pokývl Luc a ona mu kývnutí s úsměvem oplatila, aniž by se vzdálila od své pozorovatelny u auta.
"Takže jste tři… hmmm..." zamumlal kluk zamyšleně, spíš pro sebe, než ke komukoli jinému. Pak otevřel pusu, jako by chtěl ještě něco říct, když se v tu ránu ozvalo několikanásobné zatroubení z kolony aut, kterou nechtěně vytvořili, když ucpali jedno ze čtyř ramen křižovatky. Kluk roztáhl koutky úst v pobaveném úsměvu.
"No… tak asi budeme muset jet, co?" utrousil pak a kývl rukou ke třem autům, která se nahromadila za nimi. "Těšilo mě," pokývl hlavou a přejel pohledem jednu po druhé. Pak se otočil a kráčel zpět ke svému vozu.
"Počkej a co to auto?" zavolala na něj Meg, když se konečně vzpamatovala. Kluk se otočil a chvíli kráčel pozadu.
"Jak jsi řekla, zapomeneme na to, ne?" odpověděl s úsměvem a věnoval jí významný mírně pobavený pohled. Na to, že mu právě poškodily auto za bůh ví jakou sumu peněz, se zdál celkem v pohodě.
"A co ta projížďka?" chtěla ještě vědět El, ale to už kluk nasedal do svého auta a během několika vteřin jim zmizel v oblaku kouře z očí. Sestry se za ním ještě mlčky dívaly, dokud je nevyrušilo další pobouřené zatroubení několika klaksonů.
***
"Co jste na něj říkaly?" vyptávala se rozjařeně Eleanor. Opírala se lokty o přední sedadla auta a otáčela hlavu od jedné sestry ke druhé, jak čekala na odpověď.
"Na koho?" zeptala se Luc a rozhlížela se s Meg kolem, jestli neuvidí nějakou ceduli nebo upoutávku na ubytování.
"No na toho kluka!" odpověděla El a pohlédla na Luc, jako by byla úplně mimo. Luc se jen pobaveně usmála, ale dál dělala hloupou.
"A co bych na něj jako měla říkat?"
"Nepřipadal ti třeba pěknej?"
"Jo, jo, byl to celkem fešák," přiznala.
"Celkem? Byl to hodně fešák! Viděla jsi ty svaly? A jaký měl auto!"
"Který jsme mu mimochodem nabouraly…" poznamenala Luc.
"Který mu Meg nabourala!" ohradila se El. Nato Luc i El pohlédly na Meg, ale zdálo se, že je nevnímá. Dívala se přímo před sebe a měla zamyšlený pohled.
"Země volá Megan, haló!" ozvala se El a strčila do ní. Meg sebou mírně trhla a prudce zamrkala.
"Co?" řekla, jakoby se právě vzpamatovala z transu.
"Jak co? Bavily jsme se s Luc o tom klukovi!"
"O tom s tím autem?" zeptala se Meg, jakoby je pořád nevnímala. Luc se na ni zkoumavě zadívala. Nestávalo se běžně, že by se Meg zasnila.
"Ne, o tom s tím bicyklem," ohradila se ironicky El.
"S jakým bicyklem?" chtěla vědět zmatená Meg.
"Proboha, Meg! Jasně, že o tom s tím autem!"
"El je z něj celá hotová," poznamenala Luc pobaveně.
"Byl děsně sexy," prohlásila El s přimhouřenýma očima.
"Jo… jo, byl, ale nepřipadalo vám divný, že jsem ho nemohla ovlivnit?" zeptala se Meg.
"Co je mi do toho, jestli jsi ho ovlivnila nebo ne? Třeba byl v nejbližší době v kontaktem se sporýšem. Sice tak bude těžší ho získat, ale alespoň to bude větší zábava."
Luc se zasmála. "A pořád ti to tu připadá tak strašné?" zeptala se a pohlédla na Eleanor.
"No, jestli se tu potuluje víc takových kluků, jako byl tenhle, tak myslím, že se mi tu bude docela líbit," odpověděla El se sebevědomým úsměvem na rtech.
"Nejsme tu od toho, abychom se honily za kluky, El," ozvala se Meg.
"Jo, jasně, jasně, já vím. Máme poslání. A taky že jo! Ale co ty víš, co se může stát, až ho zase jednou potkám…"
"Heleďte, jednu věc bychom si měly ujasnit," začala Meg a pohlédla vážně na své sestry. "Dokud se nám nepovede splnit náš úkol, neměly bychom se ničím moc rozptylovat. Až získáme ten lék, tak se pro mě za mě můžeme třeba stavět na hlavy, ale do té doby musíme makat. Což hlavně znamená - žádní kluci."
"Cože?" vyjekla El. "Jakože vůbec?"
"Jakože vůbec," přikývla Meg. "Hele, čím dřív to vyřešíme, tím dřív budeš moct s tím svým hrdinou v jeho auťáku odjet do západu slunce. Ale do té doby…" nechala Meg větu nedokončenou a pohlédla na El nesmlouvavým pohledem. El na ni jen zírala a pro jednou nebyla schopna slova. Meg z ní nakonec spustila pohled a zvědavě ho upřela na Luc.
"No na mě nekoukej," zasmála se Luc. "Já jsem si tu nenašla na první pohled prince na bílém koni."
"Slibte to," trvala na svém Meg.
"Slibuju, že se v nejbližší době nezamiluju, ani o to nebudu usilovat a budu se plně soustředit na náš cíl," odrecitovala Luc a zadržovala smích. Z neznámého důvodu jí tahle situace připadala děsně komická.
El věnovala Luc pohled, kterým ji jasně obviňovala ze zrady.
"No co je?" zeptala se Luc a zatvářila se nevinně.
"El," oslovila ji Meg a pohledem ji němě vyzívala.
"Musí to být?" zeptala se naštvaně El.
"Musí."
"Fajn. Tak fajn, slibuju, že se nebudu honit za klukama, stačí?" odsekla El a trucovitě se zabořila do zadních sedadel.
"Stačí," přisvědčila Meg. "Já slibuju též," přikývla spokojeně.
"Tohle je jetý. Je to jako z nějakého praštěného dívčího filmu."
"Mně připadá, že jsme v nějakém praštěném filmu už delší dobu. Ale není to dívčí film, ale spíš akčňák," poznamenala Luc.
"Hlavně, aby se z toho ke konci nestal horor," dodala Meg a výmluvně pohlédla na své sestry.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Megan Megan | 2. července 2014 v 9:59 | Reagovat

No, kdo jiný, než Stefan.:D Podařená scénka. Už vidím, jak tam šermuju očima toho kluka né a né ovlivnit.
Žádní kluci? XD Sliby chyby.:D
Opět si tě nemůžu vynachválit.
Jinak El je opravdu lovec. :D

2 Eleanor Eleanor | E-mail | 2. července 2014 v 14:21 | Reagovat

Zasněná Meg :DD
Ten rozhovor na konci mě rozsekal :D Prej: "Ne, o tom s tím bicyklem,"
:D Tahle kapitola byla fakt skvělá. Stefan. :D :-D  :-)

3 Ginny123 Ginny123 | 3. července 2014 v 11:10 | Reagovat

Typovala sem Stefana, ale také mě napadl Damon xDD
El,to pořádně zabíjela :-D  :-D  :-D  :-D
Chudák Meg,jak ji to ovlivňování nevyšlo.
Jinak opět úžasná kapitola :-)

4 Ilía Ilía | E-mail | Web | 9. července 2014 v 10:25 | Reagovat

Stefaaaaaan :-D Taková flirtící El :-D A ten poslední rozhovor. Bicykl :-D Bože :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................
......................................


Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, musím o tom zaprvé vědět, a za druhé k němu uveďte autora a zdroj!


Pokud někdo poruší tato pravidla a já někde objevím svou tvorbu bez mého jména (respektive přezdívky), budu to řešit dál.

Design by Meggie