Ahojky, zdraví vás věčný malý pisálek a snílek. :)
Tohle místo se stalo skladištěm mých nálad, myšlenek a pocitů, které presentuji ve svých dílkách. Jsem amatérský autor, který se stále rozvíjí, tak bych byla moc ráda, kdybyste mi v tom trošku pomohli prostřednicvím komentářů. Případná kritika mi nevadí, cením si upřímnosti.
Mějte krásný den!
vaše Lucienne :)


Já, pisálek /1

22. února 2014 v 13:05 | Lucienne |  Projekty

Ahojky. :)
Tak jsem se rozhodla zapojit se do jednoho projektu... Jde o "Já, pisálek," od Nemesis Moriko. Obvykle se moc projektů nezúčastňuji, ale ani ne proto, že bych nechtěla, ale spíš na ně nemám čas. Nemluvě o čtecích výzvách, do kterých bych třeba šla strašně ráda, ale v mém časovém rozvrhu prostě na knížky moc času nezbývá... :( Tenhle projekt se mi ale zalíbil a je časově nenáročný, takže jdu do něj. :D Jde v něm o naši pisálkovskou "hvězdnou kariéru" (:D) od úplných začátků až po teď.


ČÁST PRVNÍ - JÁ A PSANÍ

1) Moje začátky:
rozepiš se o tom, jak jsi začal/a s psaním.
- co tě k tomu vedlo?
- kolik ti bylo?
- a co tvoje ÚPLNĚ první příběh/y? Byly vůbec sepsané, nebo jen ležely v tvé hlavě?
- o čem jsi psala?

Moje začátky se psaním... Mám ráda tohle téma. Je to tak pěkná nostalgie... a taky neuvěřitelně trapný pocit, když si vzpomenu na svoje první dílka. :D -_- Už mám zase cukavku do ruky, která chce mé prvotiny prostě okamžitě smazat z povrchu zemského, aby už nikdy nikomu po jejich přečtení nemohly způsobit újmu na zdraví. :D Ale i když už jsem měla vážně několikrát chuť to udělat, vím, že se to nikdy nestane. Na to mám ty vzpomínky až příliš ráda... :)

Takže jak to začalo? Tak nejprve jsem na psaní narazila ve škole v podobě slohovek a tak. Ale slohovky nebyly důvod, proč jsem začala psát. Ty mi prostě jen šly a měla jsem z nich jedničky. Ale úplně první moment, kdy jsem se rozhodla něco napsat, bylo, když jsem narazila v katalogu od Albatrosu na spisovatelskou soutěž o ceny. Předpokládám, že šlo o knížky. :D A já vážně nevím, jak se to stalo, jestli jsem ten den spadla z postele (spím na palandě, takže by to možná odpovídalo), nebo co, ale prostě jsem se najednou rozhodla se zúčastnit. S naprosto nulovými zkušenostmi se psaním! O stavbě příběhu nemluvě. A tak vzniknul začátek naprosto totálně sladké romantické příšernosti, která se doopravdy nedá číst. :D Ty postavy se tam chovají tak neuvěřitelně hloupě! Samozřejmě, že se chovají hloupě, bylo mi dvanáct. :D Jmenuje se to "Láska je boj, Tessi". Ano, opravdu originální název, a tak netuctové, až mi nad tím zůstává rozum stát! (Doufám, že jste pochopili ironii. :D) Naštěstí jsem ale povídku nestihla dokončit, tudíž jsem ji ani nemohla poslat a totálně se ztrapnit. :D Ještě nikdy ji nikdo nečetl, alespoň co já vím. Ještě, že tak. :D
Takže Tessi zůstala nedokončená... napsala jsem asi jen osm stránek a konec. Pak byla na nějakou dobu od psaní pauza, než jsem naprosto propadla sáze Stmívání. To je další věc, která ve mně vyvolává takovou milou nostalgii... Hrozně jsem to milovala. :D No a jednou jsem narazila na stránku, která se jmenuje Stmivani.eu. Je to zkrátka server s hromadami a hromadami fanfiction na Stmívání od hromady a hromady fanoušků. :D Pár jsem si jich přečetla a v tu chvíli se ve mně probudila jakási dosud neznámá ctižádost. Nikdy jsem totiž nebyla dítě, které by mělo tendence v něčem nějak extra vynikat, spíš jsem se takticky nechávala unášet davem. Nevyčnívala jsem. Až do té chvíle, než jsem narazila na Stmivani.eu. Chtěla jsem taky napsat něco, pod čím bude spoustu pochvalných komentářů. :D A po několika přečtených povídkách od jiných pisálků se mi v hlavě začaly splétat příběhy. První z nich jsem sepsala v létě roku 2010, to si pamatuju úplně přesně. Zavřela jsem se do pokoje a komukoli jsem odmítala říct, co tam dělám. :D Tentokrát šlo o povídku s názvem "Zkouška lásky" (doteď se za ty názvy obdivuju :D), což byla něco jako variace na Nový měsíc. No, vlastně to prakticky byl Nový měsíc, jen přepsaný a lehce upravený. S obrovskou přidanou hromadou naivity a sladkých řečiček jako třešnička na dortu. :D Tentokrát to mělo šestnáct stran a ačkoli se to taky nedá číst, účel to splnilo. Popsala jsem si pár pocitů a na téhle první zkušenosti jsem začala všechno stavět. A pak se strhla lavina. Povídky, básničky (o těch radši nechtějte slyšet, to je taky něco příšerného :D), dokonce i můj vlastní vymyšlený text k Bellině ukolébavce. Všechno samozřejmě fanfiction. A ještě další hromady námětů zůstaly navždycky pohřbené a zaprášené ležet jen v mé hlavě.

Má první kapitolovka byla také fanfiction na Twilight pod názvem "Nesni svůj život, žij svůj sen," kterou jsem vydávala na Stmivani.eu. To už se tak nějak číst dalo. :D Ovšem také zůstala nedokončená, jelikož jsem pak objevila sesterskou stránku Stmivani.eu - OurStories, což je místo pro povídky ze všech ostatních soudků, jak naši vlastní fikci, nebo fanfiction na cokoli, kromě Stmívání. A v tu chvíli jsem se odpoutala od Cullenových a začala psát něco normálního, vlastního a snad čitelného. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Camilla Camilla | E-mail | Web | 23. února 2014 v 11:47 | Reagovat

Ahoj, nakonec jsem se tedy rozhodla. Stěhuji se na blogspot. Prosím, přečti si tohle. :) Díky.
http://atikcamilla.blog.cz/1402/je-cas-se-rozloucit

2 Scriptie Scriptie | Web | 23. února 2014 v 21:28 | Reagovat

Páni, je až neuvěřitelné, jak... jsme si podobné? Protože, upřímně, za zveřejňování povídek u mně taky může Stmivani.eu. A jinak, tak nějak jsem věděla, o čem budeš psát, protože mám takový pocit, že jsem to četla v tvém profilu. Stejně jsi to hezky popsala. Já už si to u sebe nepamatuju, přestože je to několik let. :-D

3 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 23. února 2014 v 21:49 | Reagovat

[2]: Jé, tak ty jsi kolegyně ze Stmívka? :D jak se tam jmenuješ? Vždycky takhle ráda na někoho narazím... :)
No jo, na ty články "Já a..." už jsem málem zapomněla. Tak mě napadá, že pár z nich bude potřebovat úpravu :D
Jinak, díky za pochvalu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................
......................................


Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, musím o tom zaprvé vědět, a za druhé k němu uveďte autora a zdroj!


Pokud někdo poruší tato pravidla a já někde objevím svou tvorbu bez mého jména (respektive přezdívky), budu to řešit dál.

Design by Meggie