.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Prosinec 2013

Panenka z porcelánu

30. prosince 2013 v 18:51 | Lucienne |  TEXTY PÍSNÍ

Zdravíčko. :D Přidávám sem další své dílko, tentokrát písničku... O zlomené lásce trošku z té opačné než sladké stránky... no, však uvidíte sami. :)

Teď tady nějakou dobu asi nebudu, tak doufám, že mi affs prominou mou několikadenní nepřítomnost - slibuju, že jakmile se vrátím, všechno doženu! :) Tímto bych vám ale všem chtěla popřát krásného zábavného Silvestra a příjemný vstup do nového roku. :) (A taky, ať kocovina rychle pomine... :DDDD)Sebedestrukce

27. prosince 2013 v 19:26 | Lucienne |  BÁSNĚ

Ahojky, hlásím se vám s dalším dílkem. Je to zase po nějaké době básnička.... Napsána na hodině ZSV. :D
Příjemné počtení... :3


Lunabell - Úsvit (3/3)

24. prosince 2013 v 13:44 | Lucienne |  JEDNORÁZOVÉ

Máme tu poslední část pohádky... a dozvíme se, kdo je Lunabell. :)

A mně nezbývá, než vám všem popřát krásné Vánoce, ač bez sněhu, zato ale určitě plné lásky a smíchu. :) Užijte si je jak jen to jde, mějte bohatého Ježíška a při zobání cukroví rozhodně nemyslete na případná nabraná kila! :D
Veselé Vánoce vám přeje
Lucienne. :)

EDIT: NEVÍM, JAK JE MOŽNÉ, ŽE SE MI VE ČLÁNKU PŘEDTÍM NEZOBRAZOVAL TEXT, KAŽDOPÁDNĚ JSEM TO DOPLNILA, TAK UŽ JE TU POHÁDKA CELÁ. :)

Lunabell - Půlnoc (2/3)

23. prosince 2013 v 12:37 | Lucienne |  JEDNORÁZOVÉ


Je tu dvacátý třetí prosinec a tento den s sebou přináší i druhou část Lunabell... :)
Co k tomu říct? Snad jenom, že vám přeji co nejméně hektický předvánoční den a nějakou tu chvilku pro sebe... Já u už teď lítám s hadrem po pokoji a ještě někdy po obědě budu muset vyrazit na poslední nákupy... ne že by se mi chtělo. :)

Příjemné počtení. ;)


Lunabell - Soumrak (1/3)

22. prosince 2013 v 11:16 | Lucienne |  JEDNORÁZOVÉ

Máme tři dni před Vánoci, škole už odzvonilo a my si můžeme užívat volna. Sice za okny nezáří bělostná sněhová peřina, ale to vůbec nevadí. Proč si tu sněhovou peřinu nepředstavit alespoň v povídce?
Po dlouhé době jsem pro vás napsala zase něco prozaického. Jak poslední dobou zjišťuji, opravdu hodně mě baví psát povídky na téma pohádek. Starých a klasických pohádek, které připomínají dětství. A není lepšího času pro práci s pohádkami, než právě Vánoce. :) Tato povídka s názvem Lunabell je také inspirována pohádkou, vlastně dokonce dvěmi. Tu jednu vám prozdradím, protože byste ji stejně bezpečně poznali - jsou to Tři oříšky pro Popelku. :) Tu druhou vám však neřeknu a schválně, zda na ni na konci povídky přijdete sami. :)

Povídku jsem označila jako jednorázovou, ale je nakonec o něco delší, než jsem čekala, takže jsem ji rozdělila na tři části, které budu přidávat každý zbývající den do Vánoc. Dnešní díl se odehrává - jak jinak - tři dny před Vánoci. :) Je to čtení odpočinkové a plné kouzel...

A mně už nezbývá, než vám popřát příjemné počtení a s chutí do toho! :)

Krásné předvánoční dny přeje,
Lucienne. :)


Leopard - kresba tužkou

19. prosince 2013 v 23:40 | Lucienne |  OBRÁZKY
Ahojky :)
Chtěla bych zase po nějaké době přidat jednu kresbičku... Leopard. Myslím, že není třeba víc říkat. :)


Sbírka vánočních básní

16. prosince 2013 v 19:23 | Lucienne |  BÁSNĚ

Ahojky... :)
Napřed bych se chtěla trošku omluvit, že přidávám články po takových pomlkách, ale nějak nemám nápady. Už jsem vyčerpala veškeré své zásoby dílek, které jsem měla, takže teď jsem na suchu... a na nová dílka není ani inspirace, ani čas. Přesto se budu snažit sem dát alespoň tak nějak jeden dva články za týden, dokud se moje bůhví proč uražená Múza nevrátí. :)
Teď už ale k dnešní básničce. No, ony to jsou ve skutečnosti čtyři básničky. Čtyři vánoční básničky. :) Na každou svíci na adventím věnci jedna...
Původně jsem je chtěla přidávat po jedné každou adventní neděli, ale tak nějak se mi nezdálo přidávat takhle kraťoučké a ani ničím extra zajímavé básničky po jedné... a tak je sem přádávm jako "sbírku". :) Asi si všimnete, že všechny začínají velice podobně... má to jeden jednoduchý důvod. Všechny tyhle básničky vznikly v jeden den loňského roku, kdy za mnou můj mladší bráška přišel s prosíkem, jestli bych mu nepomohla složit vánoční básničku do školy. Snažil se sesmolit něco s tématem sněžení, takže si pořád dokolečka odříkával a obměňoval frázi "Když venku padá sníh..." A mě na každou jeho verzi napadlo další téma básničky... A tak vzniklo tohle. :)
No, asi už to nebudu moc dlouho okecávat a popřeju vám příjemné počtení. Třeba tyhle básničky pomůžou navodit vánoční atmosféru i těm z vás, kterým se ještě nepovedlo se jí poddat. :)
Enjoy it! :D

Co když tě dostihne?

8. prosince 2013 v 14:00 | Lucienne |  BÁSNĚ

Ahojky :) Máme tu druhý advent a já přidávám další básničku... No jo, poslední dobou je moje rádoby básnické střevo poněkud hlasité... :)
Už podle obrázku je vám asi jasné, že navzdory Vánoční náladě tahle báseň nebude nic pohádkového. Je to spíš balada. Není mou první... Nevím, proč mívám k takovým dílkům sklony. Asi za to poděkujte pánům Erbenovi a Máchovi, protože to oni mě nakazili. :D
Chtěla bych vám tedy představit báseň o lásce, která marně vzdorovala vině... Co se stane, když vina tě dostihne? Tvůj trest tě nemine...
Příjemné počtení. :)

Já počkám na tebe

1. prosince 2013 v 21:28 | Lucienne |  BÁSNĚ


Máme tu první advent, tak jsem si říkala, že bych mohla něco přidat. A ač přidávám pozdě, tak přece. :) Chtěla bych vám předvést další svou básničku. Je to malé dílko, ničím významné, ale doufám, že i přes to se vám bude líbit...
O lásce až za hrob. :) Enjoy it.

Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie