Ahojky, zdraví vás věčný malý pisálek a snílek. :)
Tohle místo se stalo skladištěm mých nálad, myšlenek a pocitů, které presentuji ve svých dílkách. Jsem amatérský autor, který se stále rozvíjí, tak bych byla moc ráda, kdybyste mi v tom trošku pomohli prostřednicvím komentářů. Případná kritika mi nevadí, cením si upřímnosti.
Mějte krásný den!
vaše Lucienne :)


Slzy nebes

12. února 2013 v 12:00 | Lucienne |  PROZAICKÉ DROBNOSTIPůvodně to měla být příprava na školní slohovou práci z líčení na téma Pohled z mého okna. A takhle to dopadá, když doma píšu slohovku a poslouchám při tom smutné písničky.
Trochu depresivní pocitovka, ale doufám, že se i tak bude líbit. :)
Přeju příjmné počtení. :)
Sedím na okenním parapetu a s dlaní přitisknutou na okenní tabulce sleduji ponurý svět venku. Okenní tabulka, na níž hlasitě bubnují dešťové kapky, příjemně chladí mou kůži a uklidňuje mé rozbouřené nitro.
Zdá se, jakoby obloha venku přesně vystihovala mé pocity. První noční hvězdy se marně snaží proniknout silnou vrstvou mračen, z nichž se jako slzy snáší k zemi dešťové kapky. Vsakují se do země stejně jako krůpěje krve, které pomalu odkapávají z mé poraněné duše.
Vítr se prohání holými větvemi stromů a unáší z nich i poslední zbytky listů, které se na nich marně snaží udržet. Chvíli si s nimi hraje a pak je odhodí jako hadrovou panenku. Nechá je snést se k zemi a čekat, až je někdo pošlape a potrhá. Až se pomalu utopí v blátě s pocitem, že je za jejich krátký život nikdo nedokázal náležitě ocenit. Že každý přehlédl jejich tvar i pestré barvy, kterými oživily jednolitou hnědou podzimní krajinu. Protože to jsou jen listy...
Já jsem také list. Zmítaný ve větru, ušpiněný a s potrhanou duší. Nechtěný a odhozený. Pošlapaný...
Stonky květin se ohýbají pod vahou dešťových kapek, které na ně dopadají a ony zavírají své květy ve snaze uchránit se před nimi. Zdá se, jako by prosily nebe, aby už přestalo plakat. Jenže ono nemůže. Nedokáže to, když se musí denně dívat na krutosti celého světa. Jeho slzy nikdy nevyschnou. A má rána se nikdy nezacelí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................
......................................


Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, musím o tom zaprvé vědět, a za druhé k němu uveďte autora a zdroj!


Pokud někdo poruší tato pravidla a já někde objevím svou tvorbu bez mého jména (respektive přezdívky), budu to řešit dál.

Design by Meggie