.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Nový díl Stefanových deníků!

9. února 2013 v 17:06 | Lucienne |  Mimo mísu


Pro všechny fanoušky Upířích deníků, ať už knižních, nebo seriálových, mám skvělou zprávu!

V úterý, to jest 6. 2. 2013, vyšel další, již pátý, díl Stefanových deníků!
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

Tuhle nepatrnou dávku informací dává hladovým čtenářům zadní strana každé z knih Stefanových deníků od slavné autorky bestsellerů Upíří deníky Lisy Jane Smithové (my ji známe z obálek knih pod pseudonymem L. J. Smith). Ale co víc nám přinese konkrétně pátý díl této série Úkryt, který před několika dny spatřil světlo světa i v českém jazyce?

Ode mě osobně se toho moc nedozvíte. :) Jako asi valná většina z vás, ne-li všichni, jsem ještě neměla tu čest si knihu přečíst. Zvědavost mi ale nedala, a tak jsem sedla k internetu a projížděla jednu stránku po druhé, abych zjistila něco víc. Nebudu vám lhát, moc toho nebylo. Všude psali prakticky to samé. Ale myslím, že vám malá ochutnávka, byť je sebemenší, ani trochu neuškodí. :)

Vraždy v Londýně pokračují a vrah stále není dopaden. Podezření však padá na Damona. Ještě ale, že má Damon svého bratříčka (:D), jelikož se jim společně podaří zjistit, že Damonova mizerná situace a klepy, které se o něm šíří Londýnem, jsou jen součástí pomsty starého upíra za smrt Kathrine, kterou bratři způsobili. Minulost pronásleduje Stefana i Damona na každém kroku a Londýn pro ně přestává být bezpečným útočištěm...


Nevím, jestli jste se z toho dozvěděli něco užitečného, co jste ještě nevěděli, a silně o tom pochybuji, ale věřte, že nic víc se mi opravdu sehnat nepodařilo. :D A já se tak snažila! :D Holt si asi budeme muset počkat, až budeme držet knížku vonící novotou v rukou...

Brouzdala jsem i po internetových knihkupectvích a hledala nejnižší ceny. Všude jsou na pátý díl Stefanových deníků teď celkem slušné slevy, ale tu největší poskytuje internetový obchod MegaKnihy. Být vámi, nakupuju, dokud slevy ještě jsou. :D Já už se na to chystám. :D


Originální obálka:

Obecní info o knize:

Celý název:
Stefanovy deníky Úkryt
Originální název:
The Vampire Diaries - Stefan's Daries 5:
The Asylum
Z řady:
Stefanovy deníky (The Stefan's Diaries)
Autor:
L. J. Smith
Překladatel:
Milena Hordinová
Nakladatelství:
FRAGMENT
Vazba:
měkká
Počet stran:
216
V prodeji od:
6. 2. 2013
Běžná cena s DPH:
199 KčLidičky, nemůžu si pomoct, ale originální obálka se mi prostě líbí víc. Doteď jsem nepochopila, proč je na české obálce knihy i Elena, když ta v té době vlastně ještě ani nebyla na světě. Na originální obálce bych celkem věřila tomu, že Nina představuje Kathrine, protože takhle zlý a vážný pohled by Elena prostě nevyčarovala. :D Ať tak či tak, v Americe mají ty knížky prostě hezčí. :D

Stefanovy deníky - A o co že to vlastně jde?


Stefanovy deníky popisují události, které předcházely oblíbenému americkému seriálu pro mládež The Vampire Diaries, vycházející ze stejnojmené knižní série L. J. Smithové.
Je v nich zachycena část lidského života obou bratří Salvatorů, jejich vztah s Kathrine i jejich proměna v upíry. Jejich vzájemné boje, přístup k upírství, krvi a zabíjení, všemožné intriky a dobrosružství, lásky a přátelství...
Prozatím bylo vydáno pět knih v češtině (Zrození, Chuť krve, Prokletí, Stopy minulosti a Úkryt) a v Americe se už fanoušci mohou těšit i z šestého dílu (The Compelled, angl. doslova Nucen - zajímalo by mě, jak to přeloží :D)
První kniha Zrození začíná prologem, v němž Stefan píše:
"V noci, kdy všude kolem sebe cítím krev a vím, že bych se mohl v tomto okamžiku spojit se Silou, které jsem tak dlouho vzdoroval, a podlehnout tak věčnosti, jsem nucen psát. Když vypravuji svůj příběh, a vybavuji si při tom různé detaily, když si uvědomuji všechny roky, jak navazují jeden na druhý jako články nekonečného řetězu, můžu se dotýkat člověka, kterým jsem kdysi býval. Jediná krev, která mi tenkrát bušila v uších, a kterou jsem cítil proudit v srdci, byla moje vlastní..."
A tak začíná příběh dvou bratří, kteří se oba zamilovali do jedné dívky, čímž spustili dlouhý řetězec událostí, v němž se historie opakuje...
... ... ... ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Meggie Meggie | Web | 9. února 2013 v 23:29 | Reagovat

Á už se na ní chystám 8-)

2 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 9. února 2013 v 23:52 | Reagovat

[1]: :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie