.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Harry Potter

17. února 2013 v 10:00 | Lucienne |  Mimo mísu


Harry Potter. Kniha, která dospívá. Která roste se svými čtenáři. Vyroste z dětských bačkůrek, ve kterých capkala po chodbách Bradavic v prvních dílech, a dospěje ve strhující knihu plnou zvratů, nečekaných událostí, vztahů, přání a hlavně kouzel, kterými své čtenáře omotá a spoutá stejně, jako pavouk mouchu svou sítí. Ani já jsem jejím spárům neunikla. :D

Na Harry Potterovi jsem vyrostla. Tohle byla knížka, která mě přivedla ke čtení. První, která mě strhla svým dějem a uzamkla ve svých stránkách asi už navždycky. Nevím, jestli se mi někdy povede dostat ze svých snů bradavická kouzla a postavy, které jakoby skutečně dýchaly.

Ne, tohle není jenom knížka. Tohle je Život. A do toho mého patří stejně neodmyslitelně, jako spánek. Protože v ní mé sny ožívají...Tuto knižní sérii napsala celosvětově známá autorka Joanne Kathleen Rowlingová (na obálkách knih ji najdeme pod pseudonymem J. K. Rowling), která se po světě proslavila nejen svými knihami, ale také zajímavými okolnostmi, které souvisely s jejich sepsáním.
Před Harry Potterem musela Rowlingová přežívat několik let na sociálních dávkách. Její dosavadní život změnila až jedna jediná osudová cesta vlakem z Manchesteru do Londýna, při které dostala nápad na příběh o zelenookém obrýleném kouzelnickém učni, díky kterému se stala během několika málo let slavnou multimilionářkou

Celkem vzniklo jejích knih deset - sedm dílů Harryho Pottera a tři doplňkové knížky, přičemž peníze, které z těch tří vyšly, přibyly na konto známé britské charitativní nadace Comcic Relief.


Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Tajemná komata

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Princ dvojí krve

Harry Potter a Relikvie smrti


+ Famfrpál v průběhu věků
+ Fantastická zvířata a kde je najít
+ Bajky Barda Beedleho
Příběh o Harry Potterovi může těšit své fanoušky nejen prostřednictvím knih, ale také filmovou podobou. Při natáčení všech osmi filmů (poslední díl Relikvie smrti byl rozdělen do dvou částí) došlo k několika záměnám režisérů, přičemž mezi nejvýznamnější patří asi Alfonso Cuarón (HP a Vězeň z Azkabanu) a David Yates (HP a Relikvie smrti). Kromě jiného jsou filmy známé také hereckým obsazením, které je z velké části britské, na čemž Rowlingová trvala. Mezi nejznámější patří samozřejmě představitelé hlavních tří hrdinů - Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) a Emma Watson (Hermiona Grangerová), kteří si zahráli po boku takových hvězd jako je Alan Rickman (Severu Snape) nebo Gary Oldman (Sirius Black).

Já nevím, jak vy, ale já Harryho Pottera prostě žeru. Knížky už znám nazpaměť - postavy, kouzla, lektvary, místa, to všechno mě naprosto očarovalo, vtáhlo mě to do sebe a zdá se, že už mě to nikdy nehodlá pustit. A já se tomu ani nijak nebráním. :) Vždyť - co by to bylo za život, kdybychom neměli alespoň kouteček kouzel, kam se můžeme schovat, když je nejhůř?
Já Rowlingovou obdivuju. Pořád tvrdím, že ta ženská musí být přinejmenším mimozemšťan, protože nikdo jiný nemůže vymyslet nic tak nadpozemsky geniálního. :D Je to můj vzor a obdivuju ji tak, jako málokoho, protože ona dokázala něco, na co já nikdy nedosáhnu ani špičkami prstů. Dokonce ani kdybych se postavila na stoličku a pokusila se šťouchnout do toho koštětem. :D Nikdy, nikdy, nikdy. I když bych moc chtěla. :)

Harry Potter je příběh jednadvacátého století. Roste s námi a dospívá a dodává našim životům chybějící nadpřirozeno. A jestli doba jeho slávy někdy skončí, v mém srdci i v srdcích tisíců dalších věrných fanoušků, kteří dokázali oprostit svou mysl od mudlovské přízemnosti, bude přežívat navždycky... :) ♥

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Meggie Meggie | Web | 17. února 2013 v 13:11 | Reagovat

Jo moc se mi líbí, že to je prostě opravdu jiný svět, všechno je do detailu promyšlené!:D Mrzí mě, že jsem do teď ještě nepřečetla poslední dva díly:/ možná se k tomu ještě někdy dostanu:DDD

2 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 17. února 2013 v 13:28 | Reagovat

Jej, tak to musíš!!! Ta sedmička je snad nejlepší knížka, kterou jsme kdy v životě četla a to do toho počítám jak Stmívání, tak Upíří deníky! A to už je co říct :-D Film je proti tomu slabej čajíček. Popravdě se mi v porovnání s knihou ani nelíbil, ale já ho zdrbnu až při hodnocení Relikvií smrti. :-D
Takže prostě si je přečteš a ne někdy, ale hned!!! :-D  :-D  :-D  ta šestka možná malinko odradí, protože tam vážně není moc akce až na ten konec, ale i tak to má své kouzlo. :-)

3 Ivet Ivet | Web | 17. února 2013 v 19:50 | Reagovat

Všechny díly jsou v synově knihovně. I já jsem je četla a musím říct, že se mi to moc líbilo!-:)

4 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 18. února 2013 v 11:37 | Reagovat

Přesně také jsem na Harrym vyrostla a je to kus mě. Proto tuhle knihu mám ráda i po tolika letech, kdy jsem ji poprvé přečetla a shlédla všechny díly. Ale musím se přiznat, že ty tři doplňujicí jsem nečtla, teda bajky jen namátkou. Určitě to někdy doženu:)
Jinak máš moc hezký blog, abych se tady také porozhlídla:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie