.
Ahoj! Zdraví vás (snad stále ještě malá) v inkoustu utopená básnířka s rukama poškrábanýma od trní, náplň jejího pera napěchovaná růžemi. Nenapravitelná idealistka, jež hledá ideály i tam, kde už jí je déšť dávno smyl z očí.
Tohle místo je skladiště mých nálad, citů a myšlenek, které presentuji prostřednictvím svých dílek.
Jsem amatérský autor, který by se rád dál rozvíjel, proto budu vděčná, pokud se rozhodnete mi tu nechat nějaký upřímný komentář. :)

Mějte všichni krásný den!
Vaše Lucienne. :)


Únor 2013

Opustils mě v temnotě

26. února 2013 v 23:35 | Lucienne |  TEXTY PÍSNÍ

Zdravím :)

Zase vám po dlouhé době přináším nějaký ten svůj textík. :) Už dlouho jsem žádný nenapsala a proto mě překvapilo, když mě teď tenhle napadl. Uznávám, nešťastná láska je už celkem dost ošoupané téma, ale jak to tak se mnou často bývá, napadl mě refrén a mě se nechtělo nechat ho chudáka tak samotného... :)
Enjoy it :)
Dominion - kresba tužkou

24. února 2013 v 2:15 | Lucienne |  OBRÁZKYTak vám sem přidávám svou další kresbičku. :)
Znáte hru Dominion? Je to celkem zajímavá strategická karetní hra, kterou jsem dokázala svého času hrát s bratrem hodny a hodiny v kuse. Pak ale jednou brácha nebyl doma a pravidla této hry s pěkným obrázkem se spolu s tužkou příhodně povalovaly těsně vedle mě. A co z toho vzniklo? Můj další výtvor. :D


Tak co vy na to? Vím, není to žádný zázrak, ale tak co nadělám, že? Nejsem Picasso. :D
Nevím, jestli je to na té fotce dobře vidět, nefotila jsem to zrovna za ideálního světla...
Budu ráda za jakékoli názory a popřípadě i rady, jak co příště udělat lépe. :)
Díky. :)

Podkrovní pokoj

19. února 2013 v 10:00 | Lucienne |  _NÁPADY_


Tak vám představuji svůj první nápad. :)
Jde o dobrodružné fantasy plné nových postav, světů, kouzel... prostě nového všeho. :D
Tuhle povídku už v hlavě nějakou dobu mám, ale vůbec si nejsem jistá, zda ji mám sepisovat, protože se bojím, abych si neukousla moc velké sousto. Tak vám ji sem dávám k posouzení. Třeba mi vaše komentářu udělají v hlavě jasno. :)

Žánr: dobrodružné fantasy
Typ povídky: kapitolová


Nápady

18. února 2013 v 10:00 | Lucienne |  _NÁPADY_
Určitě taky znáte ten pocit, když vaši mysl při pohledu na nějakou věc hned zavalí hromada námětů na povídky a vy jich pak máte plnou hlavu a musíte o nich pořád přemýšlet. I já jsem takové období nejednou zažila a vykoledovala si díky němu několik nevraživých pohledů od učitelů, protože jsem byla o hodinu duchem nepřítomná a přemýšlela jsem o svých světech, do kterých mi nikdy nemůže nikdo vpadnout. :)
Nápadů na povídky mám plno, ale některé už jsem z půli zapomněla a jiné se mi nazdají přiliš dobré na zveřejnění, takže vám sem dávám pouzeněkteré z nich. Budu moc ráda, když se se mnou podělíte o své názory na ně a kdo ví? Třeba se tu jednou objeví. :) A nebo je taky radši zakopu někam hluboko pod zem, kde nemůžou způsobit žádnou škodu. :D Záleží jen na vás. :)

Někdy přemýšlím o tom, jak vlastně taková povídka vzniká. Nikdy jsem si nedokázala vzpomenout přesně na ten okamžik, kdy mě příběh napadl a hlavně jak mě napadl. Jednou jeden moudrý člověk řekl : "Písničky poletují vesmírem a ti, co je píší, je jen chytají. Stačí mít mysl otevřenou." Podle mě je to stejné i s příběhy. Inspirace chodí odevšud a když zrovna máme otevřené srdce a mysl, prostě příběh zachytíme a to už je vystaráno - semínko se uchytilo. :D
Nevím, jak vy ostatní, ale já věřím tomu, že "Nic na světě se neděje bez příčiny," a tudíž podle mě není jen tak tenhle blog a moje, a případně i vaše, tvoření a psaní. Myslete si o mě co chcete, ale já tomu zkrátka věřím. Protože "Když máš víru, můžeš být šťastný. A když máš k tomu i naději, máš vše..."
:) :) :)

Ale dost kecům. :) Tenhle článek píšu hlavně proto, že jsem vás chtěla upozornit na podrubriku NÁPADY, která se skrývá v rubrice POVÍDKY. Chtěla bych tam začít přidávat své nápady na povídky a lehké nastínění jejich děje. Byla bych ráda, kdybyste mi nechali komentář, jak je vidíte, jetsli by to mohlo někoho zaujmout a jestli má vůbec cenu je sepisovat. Byla bych vám za to hrozně vděčná. :)

Pokud by měl opravdu někdo náááhodou zájem, tak myslím, že do zítra jsem schopná přidat sem první svůj nápad. :)

Harry Potter

17. února 2013 v 10:00 | Lucienne |  Mimo mísu


Harry Potter. Kniha, která dospívá. Která roste se svými čtenáři. Vyroste z dětských bačkůrek, ve kterých capkala po chodbách Bradavic v prvních dílech, a dospěje ve strhující knihu plnou zvratů, nečekaných událostí, vztahů, přání a hlavně kouzel, kterými své čtenáře omotá a spoutá stejně, jako pavouk mouchu svou sítí. Ani já jsem jejím spárům neunikla. :D

Na Harry Potterovi jsem vyrostla. Tohle byla knížka, která mě přivedla ke čtení. První, která mě strhla svým dějem a uzamkla ve svých stránkách asi už navždycky. Nevím, jestli se mi někdy povede dostat ze svých snů bradavická kouzla a postavy, které jakoby skutečně dýchaly.

Ne, tohle není jenom knížka. Tohle je Život. A do toho mého patří stejně neodmyslitelně, jako spánek. Protože v ní mé sny ožívají...

Svět knih

16. února 2013 v 19:28 | Lucienne |  Staré články, jež nikdo neuvidí
Čauky, děcka! :D
Rozhodla jsem se trochu zprovoznit rubriku SVĚT KNIH, aby nezůstala moc dlouho pozadu. :)

Takže vítejte ve světě plném příběhu, dobrodružsvích, vztahů a bojů dobra se zlem!
Co tu najdete? Knížky, knížky, knížky. :D
Postupně budu přidávat hodnocení knih, informace o nich, novinky o oblíbených sériích (pokud se ke mně ovšem dostanou :D) a také něco málo o jejich autorech.

Už dopředu říkám, že hodnocení, které vám poskytnu, nebude nic odborného. Bude to čistě lajcky psaný můj osobní názor, a musím vás upozornit, že je hodně ovlivněn mojí slabostí pro upíry. :D

A pokud se někomu nebude chtít číst ty moje plky, stačí zkouknout hvězdičkové hodnocení, které bude u každé ohodnocené knihy: :)
(5 hvězd max.)

Jako první knižní série je na řadě můj zamilovaný Harry Potter. Myslím, že už zítra by mohlo vyjít hodnocení celé série, a pak budou postupně přibývat jednotlivé díly.

Knihy jsou lidem tím, čím jsou perutě ptákům.

(John Ruskin)

Nepochopená...

14. února 2013 v 20:51 | Lucienne |  DRABBLY
Tohle je můj první výtvor, který vyšel z mého pera na základě vlastních emocí. Také máte někdy pocit, že vás nikdo nechápe...?

Pod křídly Strážného anděla - 4. kapitola - Lilly

13. února 2013 v 19:58 | Lucienne |  POD KŘÍDLY STRÁŽNÉHO ANDĚLA (kapitolová)


Páni, lidičky, to byste nevěřili, jakou blbost jsem schopná udělat. :D Normálně jsem zapomněla přidat sem 4. kapitolku Strážného anděla! Naštěstí si toho jedna dobrá duše všimla a upozornila mě (díky, Alice Shinshekli :)), takže ji přidávám dodatečně... Myslím ale, že to nebude zas až takový problém, protože tady to nikdo nečte, většinu čtenářů mám na OurStories. Navíc se tam neděje ani nic zásadního, ale abychom tu měli pěkně komplet :)

Tentokrát se zase přesuneme dolů na zem, abychom se mohli podívat na to, jak Lilly zvládá první školní oběd. Mylím, že Lilly by bez námitek souhlasila s tím, že není nic horšího, než dotěrný sebevědomý kluk, kterého neumíte odmítnout.
Přeji příjemné počtení. Lucienne


Slzy nebes

12. února 2013 v 12:00 | Lucienne |  PROZAICKÉ DROBNOSTIPůvodně to měla být příprava na školní slohovou práci z líčení na téma Pohled z mého okna. A takhle to dopadá, když doma píšu slohovku a poslouchám při tom smutné písničky.
Trochu depresivní pocitovka, ale doufám, že se i tak bude líbit. :)
Přeju příjmné počtení. :)Jaxom a Ruth - kresba tužkou

11. února 2013 v 12:00 | Lucienne |  OBRÁZKY

"Každé dítě touží stát se dračím jezdcem. Koho si ale vybere drak?"
Tohle hlásá nápis na obálce každé z knih Drakenů z Pernu od uznávané autorky Anne McCafferové. Znáte je? Lessu, její dračí královnu Ramoth, F'lara a jeho bronzáka Mnementha a Jaxoma s Ruthem, jediným bílým drakem na světě? Jsou to postavy, jejichž jména zní uším prapodivně, ovšem pro srdce jsou díky svým charakterům tak skutečné, že přímo vystupují z knižních stránek...

Nemohla jsem si pomoct. :) Když jsem dočetla třetí díl Drakenů z Pernu - Bílého draka - musela jsem popadnout tužku a začít kreslit. Na první pohled nudný děj má v sobě totiž nepopsatelné kouzlo, které vás úplně pohltí a díky kterému je všechno na planetě Pern tak skutečné...

Pokud vás zajímá, co jsem vykouzlila, otevřete celý článek. :pNový díl Stefanových deníků!

9. února 2013 v 17:06 | Lucienne |  Mimo mísu


Pro všechny fanoušky Upířích deníků, ať už knižních, nebo seriálových, mám skvělou zprávu!

V úterý, to jest 6. 2. 2013, vyšel další, již pátý, díl Stefanových deníků!


Pod křídly Strážného anděla - 15. kapitola - Will, part I.

9. února 2013 v 0:24 | Lucienne |  POD KŘÍDLY STRÁŽNÉHO ANDĚLA (kapitolová)
Tak se vám hlásím s další kapitolkou. Tentokrát zase z pohledu Willa.
Vrátíme se o pár hodin zpět, do doby, kdy Lilly seděla s Jenn v jejím pokoji a vedli vážnou dívčí debatu. :)
Jedna sourozenecká hádka, nepříliš příjemné domácí kino a nakonec i praktická zkouška z užívání magie Strážců :D
Příjemné počtení přeje Lucienne... :)
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, uveďte k němu autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie