Ahojky, zdraví vás věčný malý pisálek a snílek. :)
Tohle místo se stalo skladištěm mých nálad, myšlenek a pocitů, které presentuji ve svých dílkách. Jsem amatérský autor, který se stále rozvíjí, tak bych byla moc ráda, kdybyste mi v tom trošku pomohli prostřednicvím komentářů. Případná kritika mi nevadí, cením si upřímnosti.
Mějte krásný den!
vaše Lucienne :)


Pod křídly Strážného anděla - Prolog + 1. kapitola - Will

6. ledna 2013 v 13:35 | Lucienne |  POD KŘÍDLY STRÁŽNÉHO ANDĚLA (kapitolová)

Taky máte někdy pocit, že nad vámi někdo drží ochrannou ruku? Přesně takový pocit zažije i sedmnáctiletá Lilly. Ona má ale to štěstí, že u ní to nekončí pouhým pocitem. Dostala se pod ochranná křídla Strážného anděla Willa. Jak se Will srovná se svou novou chráněnkou a její neuvěřitelnou nemotorností a schopností přitáhnout k sobě veškeré maléry, které vůbec obyčejný člověk přivolat může?
Moje první kapitolová povídka.
Příjemné počtení přeje Lucienne.Prolog

Řeknu vám, být Strážným andělem je pěkný opruz. Člověk si řekne, že musí být bezva umět létat a mít různé nadpřirozené schopnosti, o kterých se smrtelníkům může pouze zdát. Realita je však jiná. Je to skoro stejně otravné, jako sedět celý den v kanceláři. Papírování, kontrolování obrazovky vigilateru, zaznamenávání každé drobnosti do archů - to je dennodenní práce Strážného anděla.
Já mám tuhle práci za trest, čemuž naznačují má, jako uhel černá křídla. Za svůj krátký život jsem udělal mnoho velkých chyb a teď, po své smrti, se z nich mohu vykoupit. Ano, rozuměli jste správně - po své smrti. Já jsem mrtvý. Všichni tady na úřadě Strážců jsou mrtví. A to, že tu jsou, byla jejich vlastní volba. I já jsem se tak rozhodl dobrovolně. Věřil jsem, že tím, že se stanu Strážným andělem, odčiním své omyly a povede se mi ze svých beder sejmout alespoň desetinu z tíživého pocitu viny, jež mi sedí na srdci jako kámen. Ani jedno, ani druhé se mi však zatím nepodařilo.
Pracuji tady už dva roky a pod mou ochranou se vystřídalo již několik osob. Jako nováčkovi mi svěřovali většinou postarší lidi, jelikož u nich nemusí být člověk neustále na pozoru. Jejich poklidný životní styl neskýtá tolik nebezpečí, jako třeba život teenagerů.
Já patřím do kategorie F. Těchto kategorií je celkem sedm a jsou označeny prvními sedmi písmenky abecedy, zároveň však prvním písmenem jejich názvu. Například kategorie B jsou Bonum, což latinsky to znamená Samo dobro. Andělé v kategorii B zasedají v radě úřadu Strážců, pokud ovšem pro úřad pracují. Bonum jsou jediní, kteří mají tak vysoké postavení, že nejsou zavázáni starodávným pravidlem o tom, že se musejí podřídit úřadům.
My, kteří spadáme pod označení F, se nazýváme Freshmen - latinsky doslova Prváci. Jsme podřízení všem ostatním kategoriím, kromě kategorie G. Tato skupina není v zákoníku a nesvazují ji tím pádem žádná pravidla. Její členové ji totiž vytvořili sami o své vůli. Říkají si Gangsteři a jsou to andělští zvrhlíci, kteří byli buďto svrženi, nebo jsou na útěku. Mezi Gangstery nenajdete jediného anděla s bílým peřím na křídlech, jež by naznačovalo nevinnost a neposkvrněnost jedince. Ani já nemám bílá křídla, protože jsem se za života dopustil velké chyby, která stála život mě i mou sestru.

1. kapitola
Will

"Wille?" zavolal na mě Chris a zpoza otevřených dveří mé... dalo by se říct kanceláře, na mě vykoukla jeho černá čupřina. "Volá tě Simons. Máš okamžitě naklusat do jeho kanceláře," oznámil mi.
"Mám jít na kobereček?" zeptal jsem se překvapeně. Chris jen pokrčil rameny a jeho hlava mi zmizela z dohledu. Zahryzala ve mně nervozita. Provedl jsem něco? V myšlenkách jsem se vrátil o několik dní zpět, abych se ujistil, že jsem neudělal nějakou chybu v postupu práce, ale nic mě nenapadlo. Staré paní Forestové, kterou mám už půl roku na starost, se nic nestalo a všechna její rozhodnutí i počínání jsem pečlivě zaznamenal do archů. Nenapadal mě jediný důvod, proč bych měl navštívit šéfovu kancelář. Nicméně jsem udělal to, co mi bylo nařízeno a o několik vteřin později už jsem klepal na jeho dveře. Na vyzvání jsem vstoupil dovnitř.
Pan Simons seděl ve svém velkém křesle za pracovním stolem. Vypadal tak na čtyřicet, ale Strážným andělem už je minimálně další půlstoletí. Jeho bílá křídla byla protkaná drobnými zlatými pírky, které mají všichni andělé kategorie C - Custodes (latinsky Strážci), do které i on sám patřil.
"Á, pan Walker! Posaďte se," vyzval mě a kývl k jednomu ze dvou menších a jaksi méně pohodlně vyhlížejících křesílek, která stála před jeho stolem. Poslechl jsem a složil křídla tak, aby mi při sezení nepřekážela. "Pokud se nemýlím, vy patříte do kategorie F, nemám pravdu?" zeptal se a začal si cpát tabák do dýmky, kterou téměř nikdy nepouštěl z ruky.
"Máte," přitakal jsem a čekal, co bude dál. Při jeho slovech mě zasvrbělo znamení na mém předloktí, které všem ostatním ukazovalo, se členem jaké kategorie mají čest. V mém případě to bylo veliké ozdobným písmem psané F.
"Jak jistě víte, nikdo ze Strážců nemůže zůstat navěky Freshmen. A vy už jste jím poměrně dost dlouhou dobu, pokud se nemýlím."
"Dva roky," přitakal jsem znovu.
"Věc se má tak, pane Walkere," začal Simons, strčil si do pusy dýmku a naklonil se přes stůl ke mně, "že dostáváte nového chráněnce." Vyfoukl oblak dýmu, který mi okamžitě naplnil pusu i nos.
"Chcete říct, že mě povyšujete do další kategorie?" ujišťoval jsem se. Simons přikývl.
"Podmínečně," upřesnil. "Váš nový subjekt je sedmnáctiletá Lillian Stenleyová."
"Sedmnáctiletá? Ale... já jsem nikdy nechránil nikoho pod šedesát let!"
"Tak to máte premiéru. Tady máte všechny potřebné informace o zmíněné osobě a tady..." sehnul se a vytáhl z šuplíku jakýsi silný svazek papírů, "souhrn pravidel, kterými by jste se měl řídit, pokud chcete uspět." Vyjeveně jsem si od něj převzal obě složky papírů. "Můžete jít," oznámil mi a pokynul dýmkou k východu.
Zvedl jsem se a chtěl odejít, ale ve dveřích mě zarazil jeho hlas:
"A Walkere? Dejte si záležet na tom, aby se nic nepokazilo. Berte to jako zkoušku. Když uspějete, budete moci jít dál." Suše jsem přikývl a opustil místnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | 24. května 2014 v 20:29 | Reagovat

Fakt skvělý nápad Luc, úžasná povídka :D

2 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 24. května 2014 v 20:41 | Reagovat

[1]: Líbí? :D to jsem ráda :D Tahle povídka je už fakt stará, začala jsem ji psát před třemi roky a teď už se mi jen válí nedokončená v šuplíku. Plánuju ji dopsat, ale (Bez)Mocní jsou priorita :D Možná potom... :D Díky za pochvalu :)

3 Eliz Eliz | Web | 3. července 2014 v 13:20 | Reagovat

Opravdu zajímavé, jsem zvědavá, jak to bude dál :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Líbí se ti moje tvorba? Pokud ano, byla bych moc ráda, kdyby sis na svůj blog dal/a mou klikačku. Na světě by hned bylo o jednoho potěšeného pisálka-maniaka víc. :D................................
......................................


Zákaz kopírování!Všchny články na tomto blogu (kromě označených v ýjimek) jsou má vlastní tvorba! Pokud byste náhodou měli zájem uvést některý z mých článků na svých stránkách, musím o tom zaprvé vědět, a za druhé k němu uveďte autora a zdroj!
Děkuji. :)

Design by Meggie